תכנית שבע – סיוע ותמיכה בבעלי רצון וכשרון

תכנית שבע אורכת 7 שנים ומתפרסת על פני שלושה שלבים עיקריים בחייהם של בני נוער. התכנית מתאפיינת בליווי אישי ומתפארת בתוצאות מרשימות ומוכחות. ניסים ציוני, מנכ"ל פתחון לב מדגיש את מטרת העל של תכנית שבע – "לאפשר לבני נוער דלי אמצעים את מיצוי הפוטנציאל הטמון בהם".

7

התכנית צברה שנים של ניסיון במתן מענה לבעלי כשרון ורצון אך ללא אמצעים לממש את יכולותיהם. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה מלא עם מערכת החינוך ונותנת מענה לצרכי בני נוער, גם בתחום הלימודי וגם בפן המנטלי. המסלול מאתגר, מועיל ומשפיע רבות על הצלחתם של בני נוער ומספק תועלת רבה למשתתפים בה.

 חלק ראשון (כיתה י'- יב'): התלמידים מקבלים תגבורים לימודיים, סדנאות לפיתוח מנהיגות והעצמה, ימי פעילות, התנדבויות למען הקהילה. בנוסף הם מקבלים הערכה מהמלווים ומעקב צמוד על הישגיהם.

חלק שני (שירות צבאי): חיילים המשתתפים בתכנית מקבלים ליווי אישי במשך כל השירות על ידי מנחה העצמה, אשר שומר על קשר רציף עם החיילים. פרויקט הנקרא "אחי הגדול" מגייס קצינים מתנדבים לחונכות אישית עד לסוף הגיוס.

חלק שלישי (הכנה לאזרחות): לקראת תום השירות הצבאי, מתקיים תהליך של הכנה לחיים האזרחיים, הכולל ייעוץ בנושאי עבודה ולימודים. שלב זה מתבצע עד שנה לאחר השחרור.

המטרות העיקריות של שלבים אלו:

  • מניעת נשירה מבית ספר.
  • העלאת שיעור הזכאים לתעודת בגרות.
  • שיפור הישגים לימודיים.
  • מתן כלים להעצמה אישית.
  • עידוד גיוס לצה"ל או לשירות לאומי.
  • להוביל להשתלבות מוצלחת בחברה הישראלית.
  • מניעת אלימות.

ארגון פתחון לב, מטעמו של ניסים ציוני, מחזק את אותם נערים המשתתפים בתכנית באמצעות תגבור לימודי, העצמה רגשית חברתית, תהליכי הערכה ומעקב, סדנאות שונות ועוד. "מגיע לאותם בני נוער להשתלב בחברה בכבוד, ללא שום קשר להשתייכותם לאוכלוסיות חלשות".

פתיחת כיתה חדשה במסגרת תכנית שבע. ניסים ציוני.

פתיחת כיתה חדשה במסגרת תכנית שבע. ניסים ציוני.

 
פורסם בקטגוריה פעילות ארגון פתחון לב, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *