ראיון עם ניצול שואה שלא מקבל סיוע מספק מהמדינה

בכתבה הבאה, ניצול שואה שחי בתנאי עוני מחפירים מתראיין ומספר על החיים בצל העוני. הוא נאלץ לקנות לנכד מכשיר רפואי מיוחד ולקח הלוואה ממשרד האוצר. לייבוביץ מספר על קשיי היום יום עם הנכד הנכה ועל הקושי להחזיר את ההלוואה שלקח. ניסים ציוני, מנכ"ל ארגון פתחון לב מדגיש כי זהו מקרה אחד מתוך רבים והוא משקף את המצב העגום של ניצולי השואה במדינה.

לכידה45456

זאב לייבוביץ מציג בכתבה את המצב הקשה שהוא נמצא בו, הוא מראה תמונות של הבת שנפטרה בגיל 26 מסרטן הדם ומספר על הנכד הנכה בן ה-13 שעדיין לא מדבר. הוא לקח הלוואה מהאוצר, בכדי לקנות לנכד מכשיר רפואי מיוחד, שיוכל לעזור לו לנוע ממקום למקום. אין לו פנסיה ובקרן הגמלאות שלו יש לו 2000 שקל בלבד. לייבוביץ זכאי לסיוע שבועי של 9 שעות שבועיות, מגיעה עובדת שעושה סדר ומנקה את הבית. הוא ביקש שיגיע בכל פעם עובד-גבר שירחץ אותו אך לא תמיד יש גבר זמין בחברת כח האדם, הוא מספר על מצב בו הוא לא התקלח כשלושה שבועות.

לייבוביץ לא מסוגל לקום ובטח שלא להתקלח בכוחות עצמו, הוא סובל ממחלת האוסטאופורוזיס. אושרו לו מספר טיפולים של הידרותרפיה, טיפול במים, אלא שהטיפול מתקיים רק באור יהודה ואין מי שיסיע אותו. הוא מבקש עזרה ומבהיר שאי אפשר להתקיים מ-5000 שקל, בטח לא במצבו.

ניסים ציוני, מנכ"ל ארגון פתחון לב מספר על התורים הארוכים בעמדות חלוקת המזון והביגוד ועל הביקוש לסיוע, שגובר מדי שנה ומסביר כי יש לבצע שינויים רבים במדיניות הממשלה כלפי האוכלוסיות החלשות.

צפו בראיון המלא עם זאב לייבוביץ, ניצול שואה, בחדשות ערוץ 2:

 
פורסם בקטגוריה כתבות בתקשורת, עוני בישראל, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *