פתחון לב בכרמיאל – ההכנות לפסח בעיצומן

ההכנות לקראת חג הפסח נמצאות בעיצומן במרכז הסיוע של ארגון פתחון לב בכרמיאל. הארגון, בניהולו של מר ניסים ציוני, מחלק מידי חודש כ-2000 סלי מזון למשפחות נזקקות ולקראת חג הפסח, המספר עולה ומגיע עד לכדי 3200 סלים. דורין שרון, מנהלת המרכז בכרמיאל מספרת על התקופה הכי עמוסה בשנה של ארגון פתחון לב. 

מאת: צוות האתר – ניסים ציוני

ניסים ציוני - פתחון לב

פתחון לב – אריזות סלי המזון בחגים

מרכז הסיוע בכרמיאל הוא סניף של ארגון פתחון לב באזור הצפון, המסייע למשפחות נזקקות באמצעות חלוקה ואיסוף של תרומות במוקדים מרכזיים כמו צפת, נהריה, עפולה ועוד. הפעילות הסדירה של הארגון מורכבת בעיקר מגיוס תרומות ומתנדבים ובתקופות החגים, במיוחד לקראת חג הפסח, היקף הפעילות גדל בצורה משמעותית.

"בפסח אנחנו מרחיבים את הסל ודואגים שיהיו בו הכל על מנת לאפשר למשפחה לחגוג את ליל הסדר כהלכתו", אומרת דורין שרון ומוסיפה כי הסל המורחב מכיל בשר, דגים, יין, מצות, עוגיות ועוגות כשרות לפסח ועוד. על מנת להצליח להרכיב כ-3200 סלים, מרכז הסיוע פועל בכמה שלבים – גיוס, אריזה וחלוקה.

שלב ראשון – גיוס תרומות ומזון

  • גיוס תורמים ותרומות – אנשי פתחון לב פועלים במרץ על מנת לגייס תרומות מחברות עסקיות, שנענות לבקשה ואף מצפות לה לקראת החגים. כמו כן, מתקיים שיתוף פעולה בין הישובים והקיבוצים, באמצעות בני נוער שמקבלים פנקסי התרמה ועוברים מדלת לדלת.
  • גיוס מזון – מלבד תרומות כספיות, ארגון פתחון לב פועל לגיוס מזון ממגדלים חקלאיים, סיטונאים, יבואנים ועוד, מה שמסייע להרחבת הסל. כמו כן, בתקופה זו דואגים אנשי פתחון לב, לפנות לאנשי הרווחה של החברות במשק כמו חברות סלולר, הייטק, בנקים ובתי חולים ולהביא להם קרטונים שמשמשים לתרומות מזון של העובדים. באותו האופן, מבוצע גיוס מזון מבתי הספר והשנה, המתנדבת נילי גור, שמרכזת את הנושא, דאגה לחלק את הכיתות על פי מצרכי המזון, כך שיש כיתה שאחראית רק על סוכר או על מצרך אחר. באופן זה הילדים אינם שוכחים מה להביא והמבצע יעיל ופרודוקטיבי יותר.
ניסים ציוני - פתחון לב

פתחון לב – חלוקת סלי המזון בחגים

שלב שני – אריזת המזון

לאחר גיוס המזון והתרומות, מרכז הסיוע ממקד את פעילותו באריזתם של הסלים והכנתם למשלוח. את האריזה מבצעים אנשי הארגון, מתנדבים קבועים ומתנדבים נוספים, אשר נשלחים מחברות עסקיות וגופים שונים. דורין שרון מספרת כי חברות במשק שולחות את העובדים שלהם לסייע באריזות, ללא כל בעיה, ובמספר פעמים אף הייתה הצפה של מתנדבים.

שלב שלישי – חלוקת המזון

חלקות סלי המזון מתבצעת כמה ימים לפני ערב החג, גם במרכז הסיוע בכרמיאל וגם בנקודות השונות ברחבי הגליל. גם כאן תורמות את חלקן החברות העסקיות והגופים הפרטיים, שאת אחת מהן, חברת סנמינה, זוכרת שרון במיוחד, בגלל שאנשי החברה תרמו בראש השנה האחרון את רכבי החברה, ששימשו לפיזור הסלים ואף להחזרת הנזקקים לבתיהם.

ארגון פתחון לב והעומד בראשו מר ניסים ציוני, מתמקד בסיוע למשפחות נזקקות על ידי חלוקת חבילות מזון, ביגוד, מוצרי חשמל ועוד. 

 
פורסם בקטגוריה פעילות ארגון פתחון לב, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *